2013 m. sausio 1 d., antradienis

Turkijos vilionės

Noras skristi  ten, kur šilta ir užsienis, nuvedė į Turkiją. Anuomet ji atrodė tokia tolima... Bet kai kišenėje yra šiek tiek perkamąją galią turinčių popierėlių – atstumus galima trumpinti. Be to 3 val. skrydis nenuvargina.
Tie, kurie sakys, jog kelionės brangus malonumas - nesutiksiu. Nesiginčysiu, tai kainuoja, bet kai nori keliauti, reikia tam skirti laiko: stebėti pasiūlymus ir už labai patrauklias ir prieinamas kainas galima atostogauti užsienyje. Vėliau kyla vidinis nepasitenkinimas, kai už kelionę į užsienį su viskas įskaičiuoti ir 4-5* viešbučiu ir skrydžiu sumoki 1000-1500 Lt - nebesinori mokėti daugiau... Oi kaip sunku atverti piniginę būna :) ...

Turkijoje lankiausi 2 kartus, tiksliau Kemer mieste: 2007 m. rugpjūčio vidury ir 2010 m. birželio pradžioje. Pirmą kartą (tada buvo žiaurus pakilimas ir kainos kosmonautinės, net dabar tiek nemokėčiau :) už kelionę mokėjau 2 kartus brangiau nei po trejeto metų, kai vėl lankiausi Kemere.

Gerai pamąsčius, niekam nesiūlyčiau ten vykti rugpjūtį. Nors kelionių agentai tikins, jog būtent rugpjūtį ten yra pikas, visi veržte veržiasi ten atostogauti. Duodu jiems kelią! :) Tuo metu ten tikrai karšta (apie 40-45 šilumos), net laukan kartais bijai išlįsti, kad nepersviltum. Naktį taip karšta, kad į į atvirą balkoną žiūri kaip į priešą. Stengiesi neišjungti kondicionieriaus. Manyčiau, ten geriausia vykti gegužės paskutinėm dienom iki birželį (birželio pradžioje apie 27 šilumos) arba rugsėjo pradžioje-vidury.

Šilta jūra, geros oras – garantuotai.

Kemer – yra kurortinis miestelis (dydis –panašiai kaip Biržų), gražus, greta kalnų peizažas. Siūlyčiau apsistoti kuo arčiau krantinės, nes tada ir miestas arčiau, ir visos pramogos čia pat.







PRAMOGOS

Kiekviename miestelyje apstu įvairias pramogas siūlančiųjų. Į rankas kiekviename žingsnyje jums bruks lankstinukus su pramogom ir kainom. Siūlau netingėti jų parinkti, kad pamatytumėte, kiek svyruoja kainos. Tuomet rimčiau galėsite derėtis ir galėsite nepermokėti, bet to neišvengsite (bent jau pirmą kartą).

Hamam – turkiška pirtis. Nors kartą rekomenduoju pabandyti. Dar venas pliusas – oda paruošiama saulės vonioms, nušveičia.  Tai kambarys, kurio viduryje įšilęs +40–50°C laipsnių šilumos marmurinis gultas. Turkiškoje pirtyje, esant beveik 100 %. drėgmei ir +40–50°C patalpos temperatūrai, gaunamas lengvas garas, pirtyje lengva kvėpuoti. Aplink įtaisyti marmuriniai suolai, ant kurių sėdėsite prieš prasidedant procedūrai (arba įšilsite kitoje pirtelėje, pvz. saunoje). Kai įšilsite būsite paguldyti ant marmurinio gulto, esančio turkiškos pirties viduryje. Pirtininkas apipils šiltu vandeniu ir procedūrą: šveis visą kūną didele šiurkščia kumštine pirštine nuo galvos iki pirštų galiukų. Po to putų masažas: kūnas padengiamas muilo putomis ir pradedamas masažuoti.  Po muilinio masažo jūsų kūną aplies švariu vandeniu ir palydėjęs į ramybės kambarį, jums pasiūlys arbatos ir, žinoma, kitų kišenę tuštinančių procedūrų, pvz. kokią nors kaukę.  Ir galiausiai po kelių minučių poilsio, keliausite į masažo kabinetą (tai įeina į hamam kainą). Masažas – žiūrint pas ką pakliūsite. Man nepatiko, nes masažo kambaryje veikė kondicionierius ir buvo šalta, laukiau nesulaukiau kol baigsis. Šiaip – hamam likau patenkinta. 2007 m. hamam kaina buvo apie 12 dolerių.


Raftingas – tai nusileidimas plaustais kalnų upe. Tai buvo pirmasis raftingas mano gyvenime – adrenalino netrūko. Antrą sykį su jauduliu susitvarkiau puikiai. Trečią kartą leisiuosi ne su 8-10 vietų plaustu, o dviviečiu. Taip daugiau adrenalino :) ir žinoma padidėja galimybė apsiversti. Beje, kalnų upė būna šaltoka. Pirmą kartą oro temperatūra apie 45 šilumos, o vandens – apie 15. Kojas žiauriai gėlė. Patarimas – nesidėti jokių šliopkių ar basučių, tam yra specialūs batai, kad nepamestumėte. Taip pat dėkitės marškinėlius su ilgesnėm rankovėm, nes saulė taip stipriai kerta... Nepamirškite kremo nuo saulės. Fotoaparato su savimi į plaustą nelabai pasiimsite (nebent atsparų vandeniui, bet bus nepatogu, reikės vis galvoti, kaip nepamesti). Organizatoriai tai žinodami jus tikrai nufotografuos ir dar nufilmuos. 1 nuotrauka kainuoja apie 5 dolerius, filmuota medžiaga nuo 25 – ir jie nė kiek nesusileidžia, derėtis net neapsimoka.

Skrydis parašiutu virš vandens – jėga. Atsiveria labai gražūs vaizdais ir kokia tyla sklendžiant parašiutu virš vandens. Gal kiek adrenalino prideda pakilimas nuo katerio į orą, nes trūkteli gerokai ir svarbiausia atsisėsti gerai-teisingai ant diržų, nes kitaip žiauriai pjaus kojas. 2010 m. kaina 1 asmeniui – 50 dolerių, 2 asmenims vienu parašiutu – 75.


Diving – nardymas. Mes rinkomės panėrimą į 7 m. gylį su įranga. Įspūdis liko visam gyvenimui. Ne taip paprasta suvaldyti jaudulį, spengimą ausyse ir teisingai kvėpuoti. 2007 m. atsėjo 25 dolerius asmeniui. Vėliau nėriau Egipte, kur nardytojai instruktoriai tiek dėmesio neskiria mokinukams :) Tad pamokėlės Turkijoje pravertė.











Iškyla džipais į kalnus – smagu ir viena nebrangesnių pramogų. 2007 m. atsėjo apie 20-25 dolerius. Patarimas – jokiu būdu nesėskite į vairuotojo vietą. Tuomet negalėsite mėgautis vaizdais, o ik į kelią spoksosite ir galvosite, kaip nenusiristi siaurais keliukais žemyn. Tikrai rekomenduoju išbandyti: svarbu neužmiršti akinių nuo saulės, galvos apdangalų ir kremuko nuo saulės. Dar prigriebkite šlamančių, nes nors maistas įskaičiuotas į kainą, už gėrimus reikės susimokėti papildomai – net ir už geriamą vandenį.






Apibendrinant, Turkija ta vieta, kur tikrai apsimoka nuvykti. Tai puikus kainos ir kokybės santykis: jūra, garantuota saulė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą