Kaip būti Prancūzijoje ir neaplankyti pilių. Tikras nusikaltimas! Šiandienos tikslas aplankyti Villandry ir Chenonceaux (Šansono) pilis. Oi kaip faina :) Grįžusi pas draugus varčiau gražiausių pilių-dvarų albumą, parsivežtą iš Prancūzijos - tai šios pilys yra tikrai tarp favoritų. Be to, ir ledų reklamoje dabar jos šmėžuoja. Luaros slėnis labai gražus, bent jau taip visur rašoma, bet aš miegojau kol važiuodavome automobiliu arba skaitydavau K. Sabaliauskaitės "Silva Rerum" (kelionėje abi dalis perskaičiau, rekomenduoju ir tikrai manau, jog bus trečia). Taigi mačiau tik Luaros slėnio perliukus - pilis :)
Pirmoji gražuolė VILLANDRY pilis. Didelį pliusą rašau šiai piliai (kiek supratau ji yra privati nuosavybė), nes joje buvo ne audio, o VIDEO gidas. Labai geras reikalas - lengviau orientuotis erdvėje, atkreipi dėmesį.
Vilandri pilis užbaigta statyti 1536 m. ir yra paskutinė iš didžiųjų Renesanso epochos pilių, pastatytų Luaros slėnyje. Ją pastatė finansų ministras Janas Bretonas. Statant pilį nugriauta 12 a. tvirtovė , iš kurios liko tik pamatai ir donžonas. Vėliau pilis buvo truputį pakeista klasicizmo stiliumi, bet pakeitimai nėra žymūs. Gerokai buvo pakeistas rūmų vidus, pritaikant juos pagal 18 a. komforto sampratą. 19 a. vienas iš trijų sodų buvo paverstas anglišku parku.
Vilandri pilies zona tarsi susideda iš 2 dalių – pačios pilies ir tikrai gražių, išraiškingų sodų. Sodus ir pilį atnaujino daktaras Joachimas Karvalis, kuris pilį įsigijo 1906 m. Gėlynai pilies soduose užima apie 1 ha plotą, o Vilandri pilies valdens parko pavyzdžiu pasinaudojo ir kiti architektai. Toks parkas buvo suprojektuotas ir Palangoje, prie Tiškevičių rūmų. Įdomu tai, kad 1924 m. J. Karvalis įsteigė Prancūzijos istorinių pilių savininkų asociaciją ir buvo pirmasis, kuris savo pilį atvėrė visuomenės lankymui.
Apsilankymas pilyje ir soduose kainuoja 9,50 eurų ir 3,5 euro video-gidas (tobulas reikalas). Kai lankėme pilį buvo šeštadienis, tai buvo nemažai ir prancūzų. Netoli pilies yra įrengtos ir pikniko zonos, patogus parkingas.
Beje, soduose greta dera ir rožės, ir salotos ar kopūstai. Nuotraukos kalba pačios už save.
Kopūstai, salotos, rožės - viskas dera ir rafinuota |
Kita Luaros slėnio gražuolė CHENONCEAUX (Šensono) pilis dar vadinama "DAMŲ PILIMI" arba "pilimi ant vandens". Ši renesanso laikotarpio pilis kitokia: pilį juosia 2 parkai-sodai: vienas karalienės Kotrynos Mediči, kitas karaliaus favoritės (dabar vadiname meilužėmis) Dianos de Puatjė. Jie skiriasi ir stiliumi, ir prabanga (nors juos sunku lyginti), bet čia tinka posakis: "Santūri karalienė, įnoringa favoritė".
Išskirtiniu pilies bruožu laikyčiau ir tai, jog visoje pilyje, kiekviename kambaryje ar koridoriuje didelės gyvų gėlių puokštės.
Šenonso pilis apibūdinama kaip elegantiškiausia, originaliausia ir grakščiausia iš Luaros pilių ir kartais vadinama „Damų pilimi“, nes būtent moterys daugiausia lėmė šios pilies istoriją. Pilį kasmet aplanko apie 1 mln. turistų.
Išskirtiniu pilies bruožu laikyčiau ir tai, jog visoje pilyje, kiekviename kambaryje ar koridoriuje didelės gyvų gėlių puokštės.
Šenonso pilis apibūdinama kaip elegantiškiausia, originaliausia ir grakščiausia iš Luaros pilių ir kartais vadinama „Damų pilimi“, nes būtent moterys daugiausia lėmė šios pilies istoriją. Pilį kasmet aplanko apie 1 mln. turistų.
Karalienės sodas: taisyklingos formos, kuklesni augalai, vyrauja švelnūs gėlių deriniai |
Favoritės sodas yra didesnis, užima 2 ha, jo kūrimas truko 5 m. Nors sodas projektuotas su daugybe vietelių intymiems pasimatymas - man taip neatrodo :) juk čia viskas atvira |
Kiekviena pilis dažniausiai turi sode labirintą, ne išimtis ir Šensono pilis.
Pilyje veikia ir kavinė bei restoranas su vynine, taip pat rasite vaškinių figūrų ekspoziciją.
Vaizdai iš miestelio:
Nakvynės namai, kuriuose apsistojome - galinis pastatas. Privalumas - vidinis kiemas su nemokama stovėjimo aikštele. |
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą